Korkunç patlama böyle görüntülendi. Ortalık cehenneme döndü

Başakşehir’de iş yerinde meydana gelen patlama ortalığı alevler içinde bıraktı.

Patlamayla birlikte iş yerinin içinden alev topu fırladı. Ortalık cehenneme döndü. Olay yerine itfaiye çağırıldı. Patlama anı ve bir çalışanın koşarak kaçması saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Patlama, Ziya Gökalp Mahallesi DERSAN Sanayi Siyesi D6 Blok’ta bulunan bir iş yerinde saat 10.00 sıralarında meydana geldi.

Patlamanın ardından iş yerinde yangın çıktı. İçeride bulunan bir çalışan patlamanın ardından kendisini can havliyle dışarıya attı.

Patlama sesini duyan çevredekiler durumu hemen polis, sağlık ve itfaiye ekipleri çağırdı. Cehennem topuna dönen iş yerinde son anda kurtulan bir kişinin yüzünde yanıklar oluştu. Yaralıya ilk müdahale olay yerinde yapıldı.

İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. İş yerinde bulunan kimyasal maddeler itfaiye ekiplerince dışarı çıkarıldı.

Patlama anı ve iş yerinde çalışan bir kişinin can havliyle kendisini dışarıya atması güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Sitede esnaf olduğunu söyleyen bir kişi ‘’Bir anda dumanlar yükseldi, sesler çıktı. Dükkanın yandığını gördük. İçeride asitli, fermuar tarzı ürünler varmış içeride. Bir kişi yüzünden yara almıştı götürdüler. İlk başlarda patlama oldu. Camlar patladı, biz o sese çıktık. İtfaiye gelip olaya müdahale etti’’ diye konuştu.

Yaralıya müdahale eden Mehmet Üresin ise, “Parlama oldu, ne olduğunu anlamadık. Arkadaş içeriye koştu. Arkadaşın eline yüzüne su çarptık. Sonra Arkadaş kendine geldi ama iş yerinde patlamalar devam etti. Kimyasal ile ilgili bir şeyler üretiyorlar ama ne üretildiğini bilmiyoruz.’’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x